• Opis Programu

Scenariusze zajęć

22.09.2023 07:49
          Przykładowe scenariusze zajęć z wykorzystaniem TIK przez nauczycieli specjalistów znajdują się poniżej w załącznikach.

22.09.2023 07:50

W ramach programu "Aktywna Tablica"  zorganizowane zostały szkolenia dla grona pedagogicznego na którym to nauczyciele korzystający z programu w szkołach spotkali się by  móc wspólnie zapoznać się z materiałami dydaktycznymi, które zawarte są w programie TIK. Dzięki materiałom zawartym w programie grono pedagogiczne miało możliwość zapoznannia się nie tylko z materiałami ale także tematyką zajęć, tj. metody aktywizujące w pracy z uczniem ze SPE, quizy w racy z uczniem, lekcje enter, samodzielne tworzenie kart pracy dla uczniów, zajęcia rewalidacyjne, indywidualna praca z dzieckiem z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych.

Opis programu

30.06.2023 22:31

Program Aktywna Tablica ma na celu rozwój szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024. Zakłada on dofinansowanie placówek w celu zakupu pomocy niezbędnych do rozwoju kompetencji TIK w szkołach.

Głównym celem Programu jest umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, wybranych przez szkołę zgodnie z jej zdefiniowanymi potrzebami, oraz podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii. Cel główny Programu będzie realizowany poprzez: rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, w szczególności w zakresie posługiwania się TIK w procesie kształcenia lub uczenia się, kształtowanie kompetencji społecznych i twórczych uczniów, w tym umiejętności pracy zespołowej, rozwój postaw kreatywności, przedsiębiorczości uczniów i nauczycieli, wspieranie innowacyjnych metod pracy, wykorzystanie w praktyce szkolnej zastosowań w różnych konfiguracjach pomocy dydaktycznych do realizacji programów nauczania z wykorzystaniem TIK.

Projekt Aktywna Tablica

30.06.2023 22:29

Program Aktywna Tablica – to najnowszy program rządowy uchwalony przez Radę Ministrów. W jego ramach, podstawowe szkoły publiczne oraz niepubliczne mogą się ubiegać o dofinansowanie w wysokości 14 tyś. zł na zakup sprzętu takiego jak m. in.: projektowy interaktywne, ekrany dotykowe oraz tablice interaktywne.

Cel główny Programu realizowany jest poprzez:
          rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, rozwijanie kompetencji w zakresie posługiwania się TIK w procesie kształcenia lub uczenia się, kształtowanie kompetencji społecznych i twórczych uczniów, w tym umiejętności pracy zespołowej, rozwój postaw kreatywności, przedsiębiorczości uczniów i nauczycieli, wspieranie innowacyjnych metod pracy, wykorzystanie w praktyce szkolnej zastosowań w różnych konfiguracjach pomocy dydaktycznych do realizacji programów nauczania z wykorzystaniem TIK.