• 05.01.2023 14:41
        • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.
          Szkoła Podstawowa w Stróżewie otrzymała wsparcie w wysokości 60 tys. złotych.

Kwota wydatkowana w 2021r. 60.000,00zł.

W ramach programu Laboratoria przyszłości zakupiliśmy wyposażenie zgodnie z katalogiem dostępnym na stronie gov.pl/laboratoria, oraz elementy nie pokrywające się z katalogiem stanowią akcesoria do pozycji katalogowych, lub zostały nabyte zgodnie ze stanowiskiem, MF, MEN i CGT. Dzięki programowi, szkoła zakupiła następujący sprzęt:

Drukarka 3D
          Zestaw edukacyjny Arduino
          Stacja lutownicza HOT AIR
          Aparat fotograficzny Sony RX100
          Statyw do aparatu i kamery
          Mikrofon kierunkowy Saramonic
          Mikroport Saramonic Blink 500